yazmak üzerine…

 

coffee
kafeinsiz filtre kahve sonrası

Blog yazarı olma girişimimi öncelikle yazı yazmanın daha doğrusu düşünceleri yazı gibi bir araçla aktarmanın ne kadar özen ve disiplin isteyen bir süreç olduğuna değinerek başlatmak istiyorum.

Hayatla ilgili iyi kötü değerlendirmeler yapabilecek, insanlarla ilgili ise sarraflık yolunda ancak çıraklık aşamasında olduğumu iddia edebilecek bir yaş ve olgunluk sahibi olarak, neredeyse ilkokuldan beri ama düzenli ama düzensiz yazılar derleme alışkanlığımı son yıllarda sosyal medyanın çeşitli organlarıyla pratik etmeye devam derken, bu ilgimi bir seviye yukarı taşıyarak bir disipline oturtmaya karar vermem aslında pek de kolay olmadı.

Oldum olası son dakikaların ve ertelemelerin kızı olarak bugüne kadar bir şekilde kazasız belasız gelmiş olmamın da verdiği vakurlukla başkalarına özenerek bugüne değin içimden akan cümleleri frenlemeyi başardım. Ancak daha en başta da belirttiğim üzere bir disiplin işi olarak gördüğüm blog yazarlığına başlarken her şeyden önce kendime de bir self-disiplin dersi vermeyi hedeflemekteyim. 

Bu kısa (!) girizgahtan sonra VİRA BİSMİLLAH diyerek blogumun açılışını da yapıyorum müsaadelerinizle 🙂

 

Reklamlar

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google+ fotoğrafı

Google+ hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

w

Connecting to %s